Ofiary przemocy domowej nie zostają bez pomocy

Mimo epidemii koronawirusa wciąż działają placówki wsparcia dla osób doświadczających przemocy – jej ofiary nie są zostawione bez wsparcia

Jeżeli jesteś osobą doświadczającą pomocy domowej możesz uzyskać wsparcie w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej tel. 41 31 77 139

W przypadku chęci skorzystania z pomieszczenia w celu wykonania telefonu do psychologa bądź innego specjalisty umożliwimy ci to w naszej placówce przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności.

Numer telefonu ogólnopolskiego pogotowia dla osób doświadczających przemocy domowej 800 12 00 02

Pomoc możesz uzyskać również wchodząc na stronę internetową www.niebieskalinia.pl

Jak również http://dogma.org.pl/nieodplatne-porady-prawne-i-obywatelskie-przez-telefon/

gdzie uzyskasz informacje między innymi na temat możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych.

JEŻELI JESTEŚ DZIECKIEM DOŚWIADCZAJĄCYM PRZEMOCY WSPARCIE OTRZYMASZ POD NUMEREM TELEFONU 116 111

W tym szczególnym okresie bardzo prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby starsze oraz osoby z niepełnosprawnościami, które mogą być potencjalnymi ofiarami przemocy domowej. W przypadku podejrzenia że osoba taka doświadcza przemocy prosimy o kontakt z tut. Ośrodkiem lub Policją (tel. 112). Zapewniamy anonimowość osobom które zgłoszą możliwość występowania zjawiska przemocy w rodzinie.

Twój Parasol – aplikacja mobilna dla osób doświadczających przemocy w rodzinie

Aplikacja na telefon „Twój Parasol” przeznaczona jest dla osób doznających przemocy. Można ją pobrać za darmo na telefon poprzez Google Play i Apple Store. Program jest też dostępny na stronie internetowej www.twojparasol.com. Po uruchomieniu przypomina program do sprawdzania pogody, dzięki czemu zapewnia użytkownikom dyskrecję. Po dwukrotnym kliknięciu w ikonę pogody przechodzimy do ukrytej części aplikacji dla ofiar przemocy. W aplikacji dostępna jest funkcja „notatnik”, za pomocą której szybko można zrobić zdjęcie, nagrać film lub głos, który będzie mógł służyć jako materiał dowodowy. Plik automatycznie wysyłany jest na wybrany wcześniej adres e-mail. Notatki nie są zapisywane w pamięci telefonu. Ponadto za pomocą aplikacji można szybko wybrać numer alarmowy w nagłych przypadkach oraz uzyskać dostęp do bazy organizacji, które oferują wsparcie dla osób dotkniętych przemocą.