Dzielenie jest fajne …

W dniu 31 marca 2019 r. w Domu Kultury w Rudkach odbyło się spotkanie inaugurujące „Wielkanocną Zbiórkę Żywności”.
Pomysłodawcą projektu jest Pani Anna Moruś – Mergalska oraz pracownicy Miejsko -Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Słupi, którzy dzięki swojej pozytywnej energii pozyskali do współpracy wolontariuszy i przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Partnerami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie „Pomagając masz wpływ”. Prezesem Stowarzyszenia jest Pani Magdalena Karcz mieszkanka Serwisa. Młoda dziewczyna, której przyświeca motto życiowe „ … co jest nie do pomyślenia, jest do zrobienia …”
Dobrym duchem przedsięwzięcia jest również organizacja Nasze Rudki, Serwis, Sosnówka, w szczególności Dawid Marzec, Marcin Grzegorski i Grzegorz Marczewski, Agata Sałata oraz nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich „ Bartoszowianki” i „Trzciankowianie”
Miłym akcentem podczas spotkania był występ Amatorskiej Grupy Kabaretowej „Don Chichot” z Ustrzyk Dolnych działających przy Stowarzyszeniu Aktywni dla Bieszczad oraz Stowarzyszeniu Bieszczadzka Przestrzeń Kulturowa. Teatr tworzą osoby na co dzień nie związane z aktorstwem, m.in.: pracownik szkoły, przedsiębiorcy, członkowie stowarzyszeń, szef kuchni, radni oraz Zastępca Burmistrza. Program artystyczny przygotował i wyreżyserował Pan Mateusz Przyłęcki. Artyści zaprezentowali się w programie „OBCASY I PANTOFELKI – KOPCIUSZKI, KOBIETY I PANIENKI”. Szczególne uznanie dla Pani Lidii Wiącek, która gościła aktorów w swoim gospodarstwie agroturystycznym.

Podczas inauguracji udało się zebrać artykuły żywnościowe m.in. cukier, olej, konserwy rybne, płatki czekoladowe, ryż. Kasza, herbata, słodycze itd.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcie i zapraszamy wszystkich do udziału w akcji w dniach 5 – 6 kwietnia 2019 r. w wybranych sklepach na terenie Miasta
i Gminy Nowa Słupia.
Delikatesy „Stokrotka” w Rudkach
Sklep Spożywczy „Heko” w Rudkach
Sklep Spożywczy „Kubuś”
Sklep Spożywczo – Przemysłowy Joanna Szal w Rudkach
Sklep Spożywczo – Przemysłowy „Heko” w Nowej Słupi
Sklep Spożywczy „Świętokrzyski” w Nowej Słupi
„Delikatesy Centrum”
„Biedronka” w Wólce Milanowskiej